Landštejské legendy

Prohlídky kostelíka sv. Jana Křtitele v Pomezí s historickým výkladem, divadelní představení, koncerty, výstava soch a expozice artefaktů z vykopávek..

O festivalu

Landštejnské legendy jsou festivalem, zaměřujícím se na historii a kvalitní kulturu. Letošní ročník plánujeme v historicky cenném objektu kostelíka sv. Jana Křtitele v Pomezí. Kostel sv. Jana Křtitele se vyznačuje nejen bohatou historií, ale zejména freskami pocházejícími z počátku 13. století. Jako soukromý majetek je již mnoho let nepřístupný; veřejnost se může s jeho historií a freskami seznámit pouze díky našemu festivalu. V průběhu července a srpna chceme uspořádat deset divadelních nebo hudebních večerů. Z toho dvě představení budou v Reingers (Rakousko) v německém jazyce. Zároveň některá představení v ČR budou i v němčině. 

Jedná se o originální divadelní představení ve verších. Námětem jsou právě Landštejnské legendy, tedy bohatá historie Horního Rakouska a jižních Čech (České Kanady), sahající dle záznamů ve Fuldských letopisech až před 9. století. Unikátní prostor kostelíka ožije speciálním osvětlením fresek s videoprojekcí; celá atmosféra je doplněna rozsvíceným hradem Landštejnem. Na téma landštejnských legend budeme před každým představením realizovat interaktivní seminář.

Během obou měsíců července i srpna se budou také každý den konat prohlídky kostelíka, které jsou letos rozšířeny o výstavu skulptur rakouského sochaře Petera Bergera a také o expozici artefaktů z vykopávek právě z tohoto místa; jednou denně bude prohlídka obohacena o historický výklad. Proběhnou dvě společná setkání – jedno na Pomezí a jedno v Reingers: tým, umělci a hosté z Čech navštíví představení v Reingers a naopak – z Rakouska přijedou do Pomezí.

Galerie

Přejít nahoru